2. OG 9. SEPTEMBER: Ditt verdifulle nabolag -...
I samarbeid med Viken fylkeskommune ønsker vi velkommen til dette populære arrangementet. Denne gangen skal vi besøke Fjellhamar i Lørenskog... Les mer
24. AUGUST: Hagebyvandring - Bjølsen
Velkommen til omvisning i Hjemmets kolonihage på Bjølsen. Omvisningen holdes av Listbet Natland som har rikelig med kunnskap om opprettelsen og... Les mer
Utleie på Vøienvolden gård
Ønsker du å leie Vøienvolden til en feiring, jobbfest eller et seminar i historiske omgivelser? Vøienvolden gård egner seg godt til både små og... Les mer
prev
next
A+ A A-

Interessert i bygningsvern? Bli medlem!

Bak fasaden er tittelen på Fredrik Borgens artikkel angående fasadevern, som en kan lese i Fremtid for fortiden 2/2016. Foto: Siri Hoem, 1998.

Fortidsminneforeningen i Oslo og Akershus er en privat frivillig forening som tar på seg å være en sterk og klar stemme i vernedebatten. Som medlem kan du ta aktivt del i vernesaker i Oslo og Akershus.

Aktuelt om Fasadevern

Fremtid for Fortiden er foreningens medlemsblad. Bladet kommer ut 3 ganger i året og sendes ut til våre medlemmer. Det tar for seg relevante temaer knyttet til bygningsvern og verneaktivisme. I vårt siste nummer skriver Fredrik Armand Borgen om Fasadevern i artikkelen "Bak fasaden". Her tar han for seg aktuelle problemstillinger knyttet til denne praksisen.

Artikkelen kan du lese her

Bli medlem og følg debatten videre i neste nummer som kommer ut høsten 2016.

Kontakt oss

Engasjerer du deg for bygningsvern? Ønsker du å bidra eller engasjere deg i foreningens arbeid? Kontakt oss gjerne på epost: Denne e-postadressen er beskyttet mot programmer som samler e-postadresser. Du må aktivere javaskript for å kunne se den. eller tlf: 95 24 15 51

Støtt oss gjerne med et enkeltbeløp på konto: 8200.40.88057