27. OKTOBER: Potetkjellerforedrag med Jon Gunnar...
Potetkjellerforedrag (maridalsveien 120) med tema: allehelgensaften og døden, 27.10 kl. 18.00 Arrangementet er et samarbeid med... Les mer
19. OKTOBER: Potetkjellerforedrag v/Per Norseng,...
Fish & chips og kaldt øl i den siste istid. Om den norske iseksporten og kulturminnene som forsvant. Velkommen til potetkjellerforedrag 19.10... Les mer
28. OKTOBER: Potetkjellerforedrag v/Susanne Kaun...
Demonveggen i Sauherad kirke Velkommen til potetkjellerforedrag 28.10 kl. 18.00 på Vøienvolden gård (Maridalsveien 120). På vestveggen i koret i... Les mer
Utleie på Vøienvolden gård
Ønsker du å leie Vøienvolden til en feiring, jobbfest eller et seminar i historiske omgivelser? Vøienvolden gård egner seg godt til både små og... Les mer
prev
next
A+ A A-

Interessert i bygningsvern? Bli medlem!

Bak fasaden er tittelen på Fredrik Borgens artikkel angående fasadevern, som en kan lese i Fremtid for fortiden 2/2016. Foto: Siri Hoem, 1998.

Fortidsminneforeningen i Oslo og Akershus er en privat frivillig forening som tar på seg å være en sterk og klar stemme i vernedebatten. Som medlem kan du ta aktivt del i vernesaker i Oslo og Akershus.

Aktuelt om Fasadevern

Fremtid for Fortiden er foreningens medlemsblad. Bladet kommer ut 3 ganger i året og sendes ut til våre medlemmer. Det tar for seg relevante temaer knyttet til bygningsvern og verneaktivisme. I vårt siste nummer skriver Fredrik Armand Borgen om Fasadevern i artikkelen "Bak fasaden". Her tar han for seg aktuelle problemstillinger knyttet til denne praksisen.

Artikkelen kan du lese her

Bli medlem og følg debatten videre i neste nummer som kommer ut høsten 2016.

Kontakt oss

Engasjerer du deg for bygningsvern? Ønsker du å bidra eller engasjere deg i foreningens arbeid? Kontakt oss gjerne på epost: Denne e-postadressen er beskyttet mot programmer som samler e-postadresser. Du må aktivere javaskript for å kunne se den. eller tlf: 95 24 15 51

Støtt oss gjerne med et enkeltbeløp på konto: 8200.40.88057